Haberler

Haberler

Fırat Üniversitesi ile Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) arasında Sürekli Eğitim Merkezi’nde açılan “İHA-0 ve İHA-1 Ehliyet Programı” eğitimlerinden ilimizdeki basın mensuplarının % 50 indirimli faydalanması için protokol imzalandı.

Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen protokol imza törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Rektör Danışmanı ve Basın Müdürü Doç. Dr. Veysel ŞAHİN, Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) Müdürü Doç. Dr. İlyas SOMUNKIRAN, FHGC Başkanı Semih ERDEM ve yönetimin kurulu üyeleri katıldı.

Protokol imza töreni öncesi bir konuşma yapan FHGC Başkanı Semih ERDEM; “Bugün Rektörümüz cemiyetimizi ziyarete geldi. Ziyaretleri bizi fazlasıyla memnun etti. Drone kullanımına yönelik Fırat Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün düzenleyeceği bir kurs var. Bu kurstan ilimizdeki basın mensupları % 50 indirimle faydalanması için üniversitemizle bir protokolü imzalayacağız. İmzalayacağımız protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise; “Üniversitemiz bölgenin en büyük üniversitelerinden birisidir. Eğitim, öğretim, bilimsel araştırma faaliyetlerimizin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri noktasında da faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Bu kapsamda FÜSEM’de “İHA-0 ve İHA-1 Ehliyet Programı” eğitimleri ile ilgili kurs açtık. Gazeteciler Cemiyeti başkanımızın da belirttiği gibi bizler de ilimizdeki basın mensuplarına “İHA-0 ve İHA-1 Ehliyet Programı” eğitimlerinden % 50 indirimle faydalanmasını istedik. Basın mensuplarına böyle bir imkân sunduğumuz için mutluyuz. Bugün Gazeteciler Cemiyetimize hem iade-i ziyarette bulunduk hem de bu protokolü imzaladık. Tarafımızca imzalan bu protokolün ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile FHGC Başkanı Semih ERDEM arasından protokol imzalandı.